Stroj času

12. června 2011 v 13:00 | Bugaboo |  Témata týdne

Při představě že by někdo vynalezl stroj času bych zrovna 2x neskákala radostí. A proč vlastně? Protože něco by se napravilo a něco by se přece muselo doslova "posrat" - někdo by se nenarodil, někdo by zemřel = chaos. Ani si nemyslím, že by to bylo možné. Ale tak vyhrajeto stroj času, vzpomínky, plány nebo červí/černá díra...?


Stroj času aneb vzpomínky, představy a vize
Takový "malý stroj času" máme vlastně v sobě. Vždyť když si na něco vzpomeneme, tak vidíme co se stalo před danou chvílí... Je pravda že vlastně nevíme co se stalo před 500 lety, ale zato s pomocí historických poznatků a chtěním "vědět" si umíme udělat představu o tom, co bylo. Horší to bohužel je s budoucností. Tam to není tak zřejmé. Někteří si myslí že různé vize, kruhy v obilí, mayský kalendář jsou poznatky o tom, co se teprve stane. Podobné je to s plánovanou budoucností - víme co se stane, ale nevíme to přesně.

Černé a červí díry
Už jako malinkým nám říkali rodiče co se děje v takové černé díře pamatuji si tuhle větu: "Černá díra vtáhne všechno kolem tebe, úplně vše ani světlo neunikne a zastaví čas". Jo chudáčci planetky, které roztrhnou slapové síly... :D Pro ty co neví co to slapové síly jsou zlehčeně - jedete do černé díry gravitace vás roztrhne = jako stroj času hodně blbé...

Takže zbývá červí, která by už měla fungovat - představte si jste červíci a prokousáváte se šťavnatým jablíčkem, protože se vám nechce chodit "oklikou" po povrchu jablka. Proto si zkrátíte cestu nitrem (červí chodbičkou) a najednou jste na začátku i na konci jablka... (doufám že to bylo srozumitelné :D) => jste rychlejší než hloupý červík, který leze po povrchu. Ale tu je opět problém bylo by to asi o "hoooodně" let později. A než vědci vymyslí jak tohle využít... che che


Jak to u vypadá dnes?
Vypůjčím si citaci z Necyklopedie:
"Vědecká rada VTN (pozn.: Vědecký tým Necyklopedie) se rozhodla před vysláním člověka ověřit funkčnost stroje pomocí testů. Do minulosti bude poslán artefakt. Pokud bude stroj funkční, o artefaktu se dočteme v historických knihách. Historická sekce VTN vypracovala věrohodný dokument odpovídající textu ze 13. století. Svitek byl strojem odeslán do roku 1817. Tam jej nalezl ve věžní kobce děkanského kostela sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové Václav Hanka. Nález byl brzy vydán tiskem jako Rukopis Královéhradecký a vzbudil obrovský ohlas. Členové VTN se záhy mohli z historických pramenů přesvědčit o funkčnosti jejich stroje času. Zkoušky s živými organismy budou brzy následovat."

- Zajímavý článek že ano? Pochybuju o "Necyklopedii" aneb podle mého názoru o praštěných stařících žijících si ve svém vlastním světě. A teď něco o tom našem rukopisu tentokrát už z wikipedie:

"Rukopis královédvorský (RK) je literární padělek. Měl být údajně objeven 16. září 1817 Václavem Hankou ve věžní kobce děkanského kostela sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové. Dnes je uložen v oddělení rukopisů a vzácných tisků Knihovny Národního muzea v Praze. Obsahuje celkem 14 písní. Skladby mají pocházet ze 13. století. Prakticky od doby nálezu obou rukopisu se vedou spory o jejich pravost a autorství. V roce 1886 se do nich významně zapojil také Tomáš Garrigue Masaryk, který je považoval za padělky."
A teď babo raď že? Osobně si myslím, že to rozhodně nebylo posláno ze současnosti do minulosti...

Závěrem
Takže co je vlastně doopravdy možné - fyzicky to vyhrála "červí díra" a pomyslně "vzpomínky". Příjde mi trošku sobecké, že by daný člověk chtěl napravit jen vlastní chyby, ale to už by bylo vlastně jedno... Ale já bych této nabídky asi nevyužila...
Zajímal by mě váš názor na danou věc. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 anousek48 anousek48 | Web | 12. června 2011 v 13:19 | Reagovat

Fakt dobře napsaný ;)

2 Dainn Dainn | Web | 12. června 2011 v 13:45 | Reagovat

Tiež by som nebola dvakrát nadšená a jediná vec, na ktorú by som ho použila by bolo to, žeby som sa pozrela na krásne chvíle, ktoré som zažilo no určite by som nič nemenila;)

3 Sinday Sinday | Web | 13. června 2011 v 20:45 | Reagovat

Máš pravdu, kdyby sme se tam dostali asi by sme neměnili jen svoje chyby ale i těch ostatních.. a s Dainn souhlasím chtěla bych se kouknout na to co se stalo, na to na co jsem zapomněla :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.